Prečo ľudia pália mosty

Autor: Marek Duda | 24.6.2012 o 15:54 | (upravené 24.6.2012 o 16:15) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  495x

V živote každého človeka nastane chvíľa, kedy ho prestáva baviť práca, hobby, manželka, rodičia alebo čokoľvek iné. Vyplýva to z prirodzenej potreby zmeny v živote človeka, pretože stereotyp ubíja. Ja som po 10 rokoch strávených vo svete divadla sa rozhodol, že prišla tá pravá chvíľa, kedy treba urobiť stop možno na určitý čas, možno navždy. Divadlo ma dokázalo baviť do tej doby, kým som videl, že to má zmysel tak pre mňa ako aj pre ľudí v divadle. Odkedy sa zmenili ľudia s inými hodnotami pre toto hobby, stratil som akúkoľvek chuť vôbec v tom pokračovať. Určite to nevnímam ako niečo zlé. Niekedy si človek potrebuje vytýčiť svoj nový smer, aby sa pohol dopredu. Divadlo určite nebolo o stagnovaní na jednom mieste. Malo to svoj prirodzený vývoj, radosti, ale aj starosti, ktoré boli vďaka ľuďom v divadle príjemnými starosťami.

Momentálne balím kufre a to doslovne a sťahujem divadlo ku mne domov (aspoň to, čo sa ešte niekedy môže zísť. Zvyšok ponúknem okoloidúcim, ktorí si možno niečo okolo kontajnera vyberú.) Momentálne cítim, že je to to najrozumnejšie riešenie a robím to z presvedčenia.

Určite tam niečo zanechám pre budúce divadlo, ktoré sa tam určite objaví v budúcnosti, keď bude na to vhodný čas a ľudia, ktorí to budú chcieť úprimne robiť. Rád sa prídem pozrieť na ich divadelné snaženie a určite budem im fandiť. Amatérske divadlo nie je o dokonalosti priblíženia sa profesionálnemu divadlu, je to o obyčajnej ľudskej úprimnosti, fantázii, stotožnenia svojej osobnosti v postave.

Toto ma doma držalo 10 rokov. Láska k divadlu a ľuďom okolo neho. Dnes som rozhodnutý zdvihnúť kotvy a odplávať do neznáma, spoznávať svet, zlepšovať sa v cudzích jazykoch, skrátka niečo úplne iné ako doteraz. Samozrejme neprestanem písať. Ibaže by som sa chcel začať venovať zase nejakému inému hobby, kde by mi nezostal čas na písanie.

Tento článok venujem z vďačnosti všetkým mojim bývalým kolegom v divadle.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?