Letný seriál na pokračovanie - 4/12 Folkový víkend

Autor: Marek Duda | 1.9.2012 o 20:03 | (upravené 1.9.2012 o 20:32) Karma článku: 5,22 | Prečítané:  196x

Na úvod musím povedať, že nie som nejakým ortodoxným fanúšikom country a folkovej hudby. Viac-menej sa takýmto akciám vyhýbam, lebo mi to donedávna prišlo ako nejaké opičenie sa po kultúre divokého západu, kde je to samá krava, kone, ranče, spotení kovboji, pašeráci, súťaže v strieľaní, a tanečnice v šatách,  ktoré mi pripadajú ako naše východné zásterky našich gazdiniek akurát na iný spôsôb. Keďže som však dosť otvorený človek hlavne keď ide o úprimné pozvanie od najlepšieho kamaráta, tak som privolil bez akýchkoľvek výhovoriek, že spolu pôjdeme na Country víkend v Šuňave (dedinka nedaleko Popradu).

Už dopredu som si na internete a v miestnych novinách prečítal program, ktorý mi nič nehovoril, lebo som nepoznal skoro žiadnu skupinu okrem jednej a to hudobnej skupiny Ostrov. Od rána som myslel na to, aby som stihol ich vystúpenie, pretože ich frontman Števko Šanta (známy to tunajší grafoman  - samozrejme v dobrom slovazmysle) má kvalitné texty a chlapci ho veľmi dobre doprevádzajú. Country na tento spôsob, čo sa údajne volá folk sa mi celkom páči.

 

Nedeľné ráno som vstal a navaril niečo fajne na obed, čo som ani nestihol ochutnať. Potom som zavolal kámošovi a upresnili sme si miesto nášho stretnutia. (Vždy ho vyzdvihujem na tej istej ulici, akurát raz z jeho domu a inokedy od jeho strýka, kde trávieva viac času ako kdekoľvek inde.) Nasadol, usmiali sme sa a vyrazili sme. Keď sme došli na miesto činu, čiže do prírodného amfiteátra pri JRD v Šuňave to miesto ma veľmi potešilo. Všetci diváci tam boli oblečení tak ako sa patrí na správneho zálesáka, maskáče, rifle, vyťahané staré tričká, a detičky nejako podobne. Nikto tam nešiel vyobliekaný ako na módnu prehliadku. Všetci sme sa svorne strácali v dave a každý si vychutnával tú svoju obľúbenú pesničku, alebo kapelu po svojom.

 

Keď sme dorazili, tak na moje prekvapenie ešte hrala skupina Ostrov a medzi poslednými zazneli moje najobľúbenejšie pesničky od nich. Svoj osobný cieľ som si splnil a bol som šťastný, že som ich stihol. Potom nasledovali tanečné vystúpenia v štýle rôznych druhov country zo sveta, a páčilo sa mi na tom, že tak krásne vyplňali medzery medzi ladením ďalších kapiel ktoré nasledovali. Vždy keď sa nám nejaká pesnička nepáčila, tak sme sa vybrali na kofču a naše národné zlato. Jedna krásna vec čo sa mi tam páčila bola ľudská pohoda a spontánnosť a neskutočne uvoľnení ľudia.

 

Keď sme však chceli odísť, tak naše autíčko bolo zo všetkých strán obkolesené ďalšími autíčkami a najprv sme si mysleli, že hádam niekto odíde. Stalo sa. Jeden odišiel a dvaja prišli. Keď sa už chýlilo k záveru podujatia tak cez tombolu sme poprosili moderátora aby vyhlásil, že sme zablokovaní a radi by sme aj vyrazili domov, akurát nemáme sa kam pohnúť. Netrvalo dlho a majiteľ bordového fiata sa dostavil k nám a vycúval aby sme mohli odísť. Bol to starší veľmi sympatický pán, ktorý tu bol s deťmi a vnúčatami. A zase sme mali jeden krásny deň za sebou. A letný seriál má zase svoje pokračovanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?