Najväčším umením človeka je úsmev vo chvíli keď ti je do plaču

Autor: Marek Duda | 1.4.2013 o 15:18 | (upravené 1.4.2013 o 15:56) Karma článku: 10,00 | Prečítané:  300x

Tento kratučký výrok hovorí o tom, že vo chvíľach, kedy sa cítime byť slabými a opustenými, by sme mali načerpať silu na to, aby sme sa znovu dokázali postaviť na nohy a vykročiť vpred. Veľmi veľa komikov a bezstarostne vyzerajúcich ľudí v sebe skrývalo a potláčalo svoju zronenú dušu prípadne veci, ktoré neboli veľmi príjemné a často skrývané pred zrakom našich blízkych...

Život nám prináša všetko, čo v danej chvíli potrebujeme. Možno to znie zvláštne, ale niekedy potrebujeme mať okolo seba davy ľudí, ktorí nás podporujú v našom snažení, inokedy potrebujeme byť sami so sebou a trošku pouvažovať o zmysle nášho života.

Ak sa nám v živote darí nie je to iba o našej snahe. V podstate vysielame do svojho okolia energiu, ktorá si nachádza svojich adresátov a preto sa nám darí, lebo nám ľudia prajú a želajú si aby sa nám darilo. Samozrejme aj my musíme chcieť aby sa nám darilo, bez toho to nejde.

Ak v živote ochorieme alebo sa nám prestane dariť, má nás to naučiť pokore a poslušnosti. Je to určitá príprava na obdobie, kedy sa nám začne dariť, aby sme si dokázali vážiť všetko, čo potom nadobudneme a aby sme sa nezabudli podeliť s tými, ktorým sa vtedy dariť prestane a záleží nám na nich.

Skrátka nič v živote sa nedeje náhodne. Všetko je tak zariadené ako to má fungovať. Presne ako hodinky. Zakončím to jedným krásnym výrokom, že: "Veci nadobúdajú hodnotu iba vtedy, keď sa dejú v ten správny čas.

Veselú Veľkú Noc

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Návod, ako zničiť ľudskú civilizáciu

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí.

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.

KOMENTÁRE

Profesor plukovník v zálohe

Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek.


Už ste čítali?