Život človeka menia okamihy

Autor: Marek Duda | 5.4.2013 o 17:53 | (upravené 5.4.2013 o 18:03) Karma článku: 9,18 | Prečítané:  588x

Dnes som mal dosť času na browsovanie po internete. Niekedy si veľmi rád prečítam pekné myšlienky, ktoré dokážu človeka povzbudiť a dodať mu silu do ďalšieho života. Zarazila ma jedna myšlienka, ktorá je nadpisom tohto článku. V podstate je veľmi pravdivá a stojí za to zamyslieť sa nad všetkými okamihmi, ktoré nám zmenili život, či je to už pozitívne alebo negatívne. Zo všetkého by sme si mali zobrať niečo do budúcna...

V mojom živote sú tak, ako v ostatných okamihy šťastia a okamihy smútku. Niekedy šokujúco nepríjemné, ale patrí to do môjho života a musím sa s nimi naučiť žiť. Lebo nie som jediný, ktorý vyrastal ako polosirota, nie som jediný, kto trpí diagnózou F.31 a môžem tu vymenovať ešte milion okamihov, ktoré boli nepríjemné v mojom živote.

Ale vďaka jednej mojej kamarátke som objavil pozitívnu literatúru, a začínam veci brať tak ako prídu a snažiť sa hľadať práve v tých smutných okamihoch niečo pozitívne. A v tom zmysel smutných a ťažkých chvíľ v živote. Človek nie je vždy spokojný so svojím životom, ale nedá sa vždy mať len dobre. Niekedy sa musíme mať aj trošku zle aby sme si mohli lepšie vážiť keď nám bude dobre. A hlavne si to uvedomovať.

Vo svojom živote som sa naučil dve veci: "Nič nie je nemožné" a "Problémy nás posúvajú ďalej, keď ich začneme riešiť" a snažím sa podľa týchto myšlienok viesť svoje kroky smerom dopredu.

Pekný víkend prajem - dúfam, že príde jar.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?