Koniec alebo začiatok...

Autor: Marek Duda | 14.5.2013 o 12:39 | (upravené 14.5.2013 o 12:57) Karma článku: 4,33 | Prečítané:  482x

Toto je moja filozofická úvaha o dnešnej dobe. Ak nemáte radi filozofovanie o všetkom a o ničom zároveň, tak je tento článok pre Vás nevhodný, pretože by ste sa možno zbytočne rozčúlili, čo za hovadiny sú tu popísané. Ale keďže rád uvažujem nad všetkým možným, a hlavne vizualizujem si svoje myšlienky v domnelé predstavy, ktoré ma niekedy dokážu potešiť, nadchnúť, a niekedy aj šokovať. Takže pozor - začíname...

Dnešná doba je tak rýchlo meniaca sa, že niekedy nestíham všetko v pravú chvíľu do seba absorbovať. Najviac ma vytáčajú prebrané slová z angličtiny, hlavne PC výrazy, akoby u nás sme nemali ich kvalitný preklad. Slová ako resetni to, vydilituj to, reštartni to, madr bord, sejvni to, FTP protokol a ďalšie a ďalšie výrazy.

Potom tu máme slovíčka ako stending ovejšn, 4U, selebrity, VIP, gril párty, ajfón a ďalšie a ďalšie výrazy. Keď som ich počul prvýkrát tak som si to nedával do súvislosti, že je to prebrané z angličtiny, iba som to ticho počúval a ešte tichšie ignoroval. Potom som sa asi po neviem ktorom raze začal nad týmito slovíčkami zaoberať v zmysle, že som si ich doslovne preložil.

A v tejto dobe rastú malí géniovia, ktorí už pomaly ako začnú chodiť dokážu samostatne telefonovať, pustiť si obľúbenú rozprávku na Youtube, alebo DVD. Svet sa mení neskutočne rýchlo. V mojom prípade dobieham aspoň tú počítačovú gramotnosť, aby nás bolo gramotných viac ako doteraz.

Minule som bol pozrieť veľmi dobrú babičku v domove dôchodcov. Začala mi rozprávať o apokalypse a o tom, že sa už niektoré sprievodné javy uskutočňujú. V podstate ľudstvo nevymrie, ľudstvo sa potrebuje očistiť od všetkého negatívneho, čo si nesieme so sebou každý deň do práce, domov a keď sa to stane, začneme fungovať na úplne iných hodnotách, ako doteraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?