Ako som dnes pochodil v banke

Autor: Marek Duda | 25.6.2013 o 18:08 | (upravené 25.6.2013 o 18:39) Karma článku: 4,62 | Prečítané:  765x

Včera som si pripravil podklady do banky ohľadom elektronického bankovníctva. Keďže som štatutárom v našom občianskom združení, tak mám asi určité právomoci rozhodovať. Po príchode do banky ma privítali hurónskym smiechom pracovníčky, nakoľko o 15 minút zatvárali - tak som si ten smiech vydedukoval. Je síce pravda, že sme tam nemali aktuálne zápisnice z členskej schôdze, avšak to som nepovažoval za až tak závažný problém. V podstate bol problém v tom, že sme si voľakedy pri zakladaní účtu stanovili, že budeme disponovať spoločne dvaja naraz s pečiatkou. A to sa mi stalo osudným.

I keď v Stanovách je napísané, že som hlavným štatutárnym orgánom združenia, v banke som ako hlavný disponent a keďže sme sa rozhodli disponovať s bankovým účtom dvaja s pečiatkou tak sme si to zbytočne skomplikovali. Momentálne musím urobiť novú Zápisnicu z vedenia nášho združenia. Potom ma čaká výpis zo Živnostenského registra a povinné stretnutie s druhým štatutárom a spoločná návšteva banky a verím, že to už bude dostatočne dosť papierov pre našu banku, aby som mohol zriadiť elektronické bankovníctvo.

Ľudia, čo dnes vyžadujú banky od obyčajného človeka, to sa Vám z toho hlava zakrúti. Minule som čítal článok ako rýchlo dnes tá moja banka bankuje hypotekárne úvery, normálne som tomu skoro nedokázal uveriť, že v dnešnej dobe je to také komplikované a akoby naschvál Vám neschvália požadovanú sumu, lebo nesplňate ich kritéria, aj keď na začiatku ste ich splnili do bodky.

To som teda zvedavý čo prinesie zajtrajšok - šok - šok ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Návod, ako zničiť ľudskú civilizáciu

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí.

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.

KOMENTÁRE

Profesor plukovník v zálohe

Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek.


Už ste čítali?