Ako som dnes pochodil v banke

Autor: Marek Duda | 25.6.2013 o 18:08 | (upravené 25.6.2013 o 18:39) Karma článku: 4,62 | Prečítané:  760x

Včera som si pripravil podklady do banky ohľadom elektronického bankovníctva. Keďže som štatutárom v našom občianskom združení, tak mám asi určité právomoci rozhodovať. Po príchode do banky ma privítali hurónskym smiechom pracovníčky, nakoľko o 15 minút zatvárali - tak som si ten smiech vydedukoval. Je síce pravda, že sme tam nemali aktuálne zápisnice z členskej schôdze, avšak to som nepovažoval za až tak závažný problém. V podstate bol problém v tom, že sme si voľakedy pri zakladaní účtu stanovili, že budeme disponovať spoločne dvaja naraz s pečiatkou. A to sa mi stalo osudným.

I keď v Stanovách je napísané, že som hlavným štatutárnym orgánom združenia, v banke som ako hlavný disponent a keďže sme sa rozhodli disponovať s bankovým účtom dvaja s pečiatkou tak sme si to zbytočne skomplikovali. Momentálne musím urobiť novú Zápisnicu z vedenia nášho združenia. Potom ma čaká výpis zo Živnostenského registra a povinné stretnutie s druhým štatutárom a spoločná návšteva banky a verím, že to už bude dostatočne dosť papierov pre našu banku, aby som mohol zriadiť elektronické bankovníctvo.

Ľudia, čo dnes vyžadujú banky od obyčajného človeka, to sa Vám z toho hlava zakrúti. Minule som čítal článok ako rýchlo dnes tá moja banka bankuje hypotekárne úvery, normálne som tomu skoro nedokázal uveriť, že v dnešnej dobe je to také komplikované a akoby naschvál Vám neschvália požadovanú sumu, lebo nesplňate ich kritéria, aj keď na začiatku ste ich splnili do bodky.

To som teda zvedavý čo prinesie zajtrajšok - šok - šok ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?