Ako som dnes pochodil v banke

Autor: Marek Duda | 25.6.2013 o 18:08 | (upravené 25.6.2013 o 18:39) Karma článku: 4,62 | Prečítané:  763x

Včera som si pripravil podklady do banky ohľadom elektronického bankovníctva. Keďže som štatutárom v našom občianskom združení, tak mám asi určité právomoci rozhodovať. Po príchode do banky ma privítali hurónskym smiechom pracovníčky, nakoľko o 15 minút zatvárali - tak som si ten smiech vydedukoval. Je síce pravda, že sme tam nemali aktuálne zápisnice z členskej schôdze, avšak to som nepovažoval za až tak závažný problém. V podstate bol problém v tom, že sme si voľakedy pri zakladaní účtu stanovili, že budeme disponovať spoločne dvaja naraz s pečiatkou. A to sa mi stalo osudným.

I keď v Stanovách je napísané, že som hlavným štatutárnym orgánom združenia, v banke som ako hlavný disponent a keďže sme sa rozhodli disponovať s bankovým účtom dvaja s pečiatkou tak sme si to zbytočne skomplikovali. Momentálne musím urobiť novú Zápisnicu z vedenia nášho združenia. Potom ma čaká výpis zo Živnostenského registra a povinné stretnutie s druhým štatutárom a spoločná návšteva banky a verím, že to už bude dostatočne dosť papierov pre našu banku, aby som mohol zriadiť elektronické bankovníctvo.

Ľudia, čo dnes vyžadujú banky od obyčajného človeka, to sa Vám z toho hlava zakrúti. Minule som čítal článok ako rýchlo dnes tá moja banka bankuje hypotekárne úvery, normálne som tomu skoro nedokázal uveriť, že v dnešnej dobe je to také komplikované a akoby naschvál Vám neschvália požadovanú sumu, lebo nesplňate ich kritéria, aj keď na začiatku ste ich splnili do bodky.

To som teda zvedavý čo prinesie zajtrajšok - šok - šok ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?