Príbeh o chlapcovi, ktorý sa nevzdal svojho sna

Autor: Marek Duda | 4.9.2013 o 18:05 | (upravené 5.9.2013 o 16:39) Karma článku: 5,72 | Prečítané:  663x

Toto je príbeh o chlapcovi, ktorý dostal do vienka okrem tých všedných darov, ktoré máme všetci aj niekoľko darov naviac. Jedným z nich bolo videnie súvislostí, utrpenia, krásy, smútku, beznádeje a to všetko zvečnil na dosky, kusy podlah, plátna a papiere. Všetko chcel vykresliť v tých najkrajších farbách, ale ten konkrétny pocit a jeho vnímanie tam navždy zostalo. Rád chodieval do hory nad mestom, ktoré potom maľoval v rôznych variáciách a po večeroch sa túlal mestom a vnímal všetok ten život okolo seba. Nikdy nemaľoval ideály, čnosti, pozitívne charaktery, vždy sa pri každom obrázku pozastavil a snažil sa vcítiť do skutočných pocitov ľudí, ktorých portrétoval.

Netradičné mestoNetradičné mestoMaker of spirit

Ako čas ubiehal, náš hrdina stále maľoval viac a viac. Už ho nezaujímali iba mestá, portréty, ale chcel trošku poodkryť budúcnosť. Jeho fantázia vytvorila viacero pravdepodobných zvierat a príšer, ktoré síce nemali svoje meno, ale boli neoddeliteľnou súčasťou budúcnosti.

Jedného dňa prišiel za ním jeho kamarát z vedľajšieho mesta a bol tak fascinovaný všetkými tými obrázkami, že zatúžil, aby tieto výtvory videlo veľa ľudí a prihlásil ho na súťaž v maľovaní. Náš chlapec nič neočakával od tejto súťaže, ale dal tam ten najkrajší obrázok, ktorý namaľoval. Dopadlo to neuveriteľne náš hrdina vyhral prvú súťaž, vyhral druhú súťaž až sa prepracoval na celoštátnu súťaž, kde si prevzal ocenenie za jeden najkrajší obrázok roka.

Ani by som o tomto skvelom maliarovi nevedel, keby som nebol na otvorení jeho prvej samostatnej výstavy, čo ma veľmi potešilo, lebo sme sa nevideli desať rokov a bol som šťastný, lebo na malom priestore som cítil toľko rôznorodých pocitov, ako sa len málokedy stáva. Ak človek robí niečo zo srdcom, tak vtedy je to najlepšie a to Rastík už dávno vie. Prajem ti veľa úspechov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Návod, ako zničiť ľudskú civilizáciu

Fakty a pravda sú vždy prvými obeťami populistov. Bez nich pritom nemôže existovať svet pre ľudí.

KOMENTÁRE

Toto už je vojna civilizácií

Prvé Trumpove dni v úrade favorizujú skeptické predpovede.

KOMENTÁRE

Profesor plukovník v zálohe

Záľuba v hodnostiach je prítomná aj v akademickej obci. Príkladom je plukovník Jahnátek.


Už ste čítali?