Teoreticky milionárom, prakticky žobrák

Autor: Marek Duda | 6.7.2014 o 19:09 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  430x

To je jedno z mojich porekadiel, ktoré som sám vymyslel. A to, či je to pravda Vás buď presvedčím, alebo nie. Veľmi rád si veci dávam do matematického porovnania. Buď funguje priama úmernosť, alebo jej "sestra" nepriama úmernosť. V našom prípade ide o nepriamu úmernosť. Alebo priamu úmernosť? Počkať. Dáme si to do súvislostí. Priama úmernosť je vtedy, keď nám stúpa číslo X, priamoúmerne sa zvyšuje aj číslo Y. Nepriama úmernosť je vtedy, keď nám stúpa číslo X nepriamoúmerne sa znižuje aj číslo Y. A teraz je problém v tom, že ako na ten môj super výrok ísť.

Aký je vlastne rozdiel medzi milionárom a žobrákom? Iba vo forme. Milionár je chudobný duchom a bohatý hmotným zabezpečením a žobrák je bohatý skúsenosťami a chudobný fyzicky. Musím sa však zastať tých, ktorí sú výnimkami z tohto pravidla a sú bohatí aj duchom aj hmotnými statkami. Nie je ich veľa ale sú aj takí a bolo by zlé ich nespomenúť. Žobráci môžu byť aj falošnými bohatými ľuďmi, ktorí žobranie považujú za prácu, ako si zarobiť na živobytie. Toto už fakt neviem, či je to dobré alebo zlé. Nechám to na Vás. 

Momentálne som sa tu tak zacyklyl, že vlastne neviem ako mám ďalej pokračovať. Takže ideme to rozvíjať ďalej. Moje porekadlo, sa hodí na každého človeka. Stačí sa len zamysliet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?