Výroky na úrovni "televíznych novín" - zabite ma pre môj názor

Autor: Marek Duda | 1.12.2014 o 14:00 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  385x

Ľudia mám Vás rád, ale keď začínate memorovať to, čo ste počuli vo večerných správach, tak Vám prestávam rozumieť. Začínam mať pocit, že z mojich kamarátov, o ktorých som si "naivne" myslel, že keď pôjdeme niekedy von spolu, tak si veľmi dobre pokecáme o živote, umení, kultúre, dobrom filme, hudobných kapelách a tu zrazu som si ani neviem prečo začal všímať určité statusy určitých ľudí. Najprv som sa snažil ich odignorovať. Ale keďže mi to nedalo, tak som  sa začal viac a viac zapájať do týchto diskusií.

A to som asi nemal robiť. Mal som radšej urobiť niečo doma alebo na záhrade, kde by to bolo asi podľa mňa užitočnejšie. Niekedy sa ťažko vyvracajú ľuďom argumenty, keď moje myslenie a myslenie autora sú diametrálne odlišné.

Aby sme neprestali mať radi ľudí, ktorí vidia "smietku v očiach priateľa a nevidia brvno vo svojom oku" mali by sme si na takéto debaty zvoliť určitú taktiku, aby sme "nespálili to krásne v nás a medzi nami". Musíme si uvedomiť, že na každého človeka existujú pozitívne a negatívne názory. Niekedy je to o tom, že človek nemusí byť ani zlý, stačí keď urobí zlé rozhodnutie, zlý krok a už má negatívne renomé v spoločnosti svojich priateľov a nepriateľov.

V takýchto rozhovoroch by sme sa mali veľa pýtať a menej reagovať na pohnútky, hľadať význam napísaného, odhadnúť náladu človeka a čo ho viedlo k napísaniu daného výroku. Komu je adresované, kde vidí rezervy, aby sme nedostali od neho správu typu: "asi si to nepochopil". 

Celkovo je veľmi ťažké byť v názorovej opozícii oproti väčšinovému vkusu. Dokonca aj v názoroch. Urobte si na to názor aký len chcete. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?