List prezidentovi Vladimírovi Vladimírovičovi

Autor: Marek Duda | 23.2.2015 o 21:00 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  274x

Vážený pán Prezident slobodnej krajiny. Neviem, čo by som Vám mohol napísať, keďže som doteraz neudržiaval korešpondenciu s tak významným človekom. V politike ste dosť dlho a dokážete sa otvorene vyjadriť k súčasnej situácii na Ukrajine. Pocit straty blízkej osoby poznáte veľmi dobre. Takéto nepríjemné zážitky zanechávajú v nás pocity krivdy a nespravodlivosti sveta. Ak máte ambíciu obnoviť Sovietsky Zväz, tak som za, ale prosím Vás skúste to robiť mierovou cestou a postavte sa na stranu tých, čo za posledný rok stratili všetko. Domov, príbuzných, nádej na mier a spravodlivosť.

Som iba obyčajný človek, ktorý vníma mier ako jedinú cestu, akou sa môžu slobodné krajiny uberať. Aká je dnešná cena mieru a slobody? Potrebuje Svet nové revolúcie na to, aby sme si mier začali konečne vážiť. 

Vážim si Vás za boj s oligarchami u Vás doma a veľa vecí, ktoré ste urobili pre Rusko a jeho obyvateľov. Taktiež oceňujem Vašu snahu riešiť ukrajinský konflikt s inými "mocnými" tohoto sveta. Verím, že leto už prežijeme všetci v mieri a tolerancii. Akokoľvek nech bude svet ohraničený, ale nech ukrajinské a ruské matky nemusia denne prežívať strach o vlastných synov a stratu domova. 

Dlho som premýšľal, či Vám tento list pošlem, ale verím, že ste jediný človek, ktorý má možnosť niečo pozitívne zmeniť v tomto chaotickom svete násilia a neznášanlivosti. A keď je niekto jediný, kto to môže zmeniť, musí to urobiť hlavne kvôli sebe.

 

Marek Duda, v.r. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?