Sloboda v práci

Autor: Marek Duda | 17.5.2012 o 15:06 | (upravené 17.5.2012 o 15:30) Karma článku: 5,45 | Prečítané:  913x

Pred rokom som nastúpil do nového zamestnania po dlhšej PN-ke. Rozbiehali sme reštauráciu a bolo to krásne obdobie, kedy sme mohli slobodne vytvárať pracovné prostredie, pracovné podmienky, formovať pracovný kolektív podľa nášho pozitívneho myslenia a prístupu k zamestnancom. O to krajšie to bolo, že pracovný kolektív tvorili ľudia s duševným alebo fyzickým handicapom, a preto sme sa snažili si vytvoriť veľmi dobrú a priateľskú atmosféru. Všetko na začiatku vyzeralo ideálne.

Takto to fungovalo asi prvé tri mesiace, kým sa nezačalo všetko meniť podľa požiadaviek majiteľky, ktorá sama bola toho názoru, že jej ide "iba o jej vloženú investíciu" a ľudia nie sú pre ňu prioritou. Postupne začali odchádzať prví ľudia, s ktorými sme začínali tento filantropický projekt. Dôvody asi nemusím uvádzať. Z toho krásneho prostredia, ktoré sme sa snažili maximálne prispôsobiť požiadavkam zamestnancov sa začali postupne meniť podľa toho, čo kedy majiteľku "múdre" napadlo.

 

Ako prvé znechutila zamestnancov a celý čas bojovala za to, aby prinútila všetkých pracovníkov pracovať za minimálnu mzdu a ďalšie "výhody". Samozrejme, že musela skritizovať všetko, čo bolo dovtedy dobré. Skrátka znechutila jedného z partnerov v podnikaní tak, že sám odišiel. Okrem toho našla na každom chybu, akurát na sebe žiadnu. Hotová svätica. Keď som dostal z donútenia aj ja na podpis minimálnu mzdu, tak som sa otvorene vyjadril, že to podpíšem, ale do budúcej sezóny nech so mnou neráta. Tak som si začal hľadať novú prácu, ktorú som aj našiel.

 

Po všetkých týchto skúsenostiach ma veľmi zaujalo interview od Tomáša Hajzlera o slobode v práci. Ak sa mi to niekedy udeje, tak budem šťastný prešťastný

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?