Človek niekedy potrebuje byť sám so sebou

Autor: Marek Duda | 11.6.2012 o 21:00 | (upravené 11.6.2012 o 21:32) Karma článku: 5,03 | Prečítané:  380x

V povolaniach, ktoré zahŕňajú teamlíderstvo úspešne pôsobia ľudia, ktorí sú spoločensky založení a potrebujú sa obklopovať ľuďmi a zdieľať s nimi ich radosti, úspechy ako aj ich straty. Najvhodnejší kandidáti sú ľudia úprimní a empatickí. To sú ti správni vodcovia, ktorí dokážu v sekunde prestať myslieť na svoje problémy a to čo sa im v živote nedarí a venovať sa naplno kolektívu ľudí, ktorých majú na starosti. Lídrom sa človek nenarodí. Lídrom sa musíme stať. Každý líder zažije pocit vyhorenia, lebo život a svet nefungujú na princípoch neustálej radosti a úspechu. Vždy sa to strieda s neúspechom, nepochopením, smútkom, osobným pocitom zlyhania. Vtedy je dobré vedieť to, čo je napísané v nadpise tohto článku. To je práve čas na to, aby sme si konečne oddýchli, venovali sa úplne iným veciam a záležitostiam v živote. V biznise je to ťažké, lebo je to náš chlebík a dennodenne sa musíme snažiť zarábať peniaze, aby sme ich minali a mínať aby sme ich zarábali. V článku Vám popíšem svoj recept na vyliečenie pocitu vyhorenia a naštartovanie sa do ďalšej práce v kolektíve ľudí, ktorých máme radi. Musíme ich mať radi, lebo ich máme na starosti ako lídri.

Ľahostajnosť a hluchoslepota zabíjajú každý kolektív. V prvom rade je dobré mať dobré vzťahy so všetkými členmi skupiny. Treba im načúvať a ak sa objaví akýkoľvek problém nebáť sa ho riešiť. Vždy si treba zachovať objektivitu. Nechať si čas na rozmyslenie, aby sme našim rozhodnutím, vážnym, alebo menej vážnym nikomu nechtiac neublížili.

Úsmev pristane každému lídrovi a osobné privítanie každého člena na stretnutiach by malo byť samozrejmosťou. Už len stisk ruky s milým úsmevom dokáže potešiť každého. Ak máme vzťahy v kolektíve intímnejšie (skrátka dlhšie sa už poznáme) také objatie poteší viac ako "10 €" do vačku. Objatím si odovzdávame energie, čo je pri medziľudských vzťahoch veľmi dôležité. A je to zadarmo. Toto gesto môžeme zopakovať aj pri lúčení sa s členmi tímu. Možno to niekomu sa bude zdať príliš, ale je to úprimné a dáva to veľa.


Takto dokážeme fungovať cca 10 mesiacov aktívne a vtedy nastáva potreba byť sám so sebou a dať si oddych aspoň na dva mesiace. Samozrejme to je ideál, ktorý sa nedá aplikovať všade. Samozrejme, že teraz sa nemusíme niekam skryť a meditovať, môžeme aj naďalej rozvíjať naše vzťahy, avšak je potrebné vylúčiť všetko pracovné, a relaxovať spôsobmi, aké máme najradšej.

Po tomto dvojmesačnom oddychu budeme plní energie, nápadov, nových výziev do života a aktivít a nebudeme mať pocit vyhorenia, lebo sa budeme tešiť, že ideme zase spolu niečo zaujímavé robiť s členmi nášho tímu.

Naše telo nám samo povie, kedy sa blíži vyhorenie a preto ho počúvajme, aby sme nevyhoreli, a naša práca bude intenzívnejšia, tvorivejšia, keď si naordinujeme prázdniny.

Nakoľko som v našom divadle fungoval dva roky bez prestávky tak som si naordinoval 3 mesiace prázdnin, čo je super a teším sa ako si výborne oddychujem a čerpám nové sily a nové nápady, ktoré zúžitkujeme v septembri, keď nám začne nová divadelná sezóna, kedy dokončíme hru, ktorú sme nestihli kvôli prázdninám premiérovať a verím, že bude fantastická, lebo budeme všetci oddýchnutí a zrelaxovaní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?