Stretnutie s Andym Warholom

Autor: Marek Duda | 8.7.2013 o 13:00 | (upravené 8.7.2013 o 13:23) Karma článku: 7,13 | Prečítané:  193x

Znie to fakt neuveriteľne. Ale existujú v živote človeka chvíle, kedy dostane zo situácii "závrate" a s takouto situáciou som sa osobne stretol na jednej súkromnej základnej škole v popradskom okrese, kde som bol spríjemniť vyučovací proces neformálnym vzdelávaním na tému komunikácia a tímová spolupráca. Súčasťou hodiny bolo napísanie osobného motta, akéhosi odkazu budúcim generáciám a zistil som, že mladí ľudia v mnohom tromfnú myšlienkami nás starších, ktorí neraz rezignujeme na ľudské dobro, ochotu pomáhať si a ďalšie pozitívne ľudské vlastnosti.

Rád uvediem niekoľko citátov, ktoré ma oslovili, lebo aj to bolo súčasťou stretnutia a stojí za to sa niekedy nad nimi pozastaviť.

"Never say never and believe"

"veci sa nedelia na dobré a zlé, všetko v sebe obnáša dobré aj zlé"

"Vy budete nová generácia, kde môžete zmeniť svet, ale aj svoj život. Myslite na to a zmeňte sa len k lepšiemu. Dúfam, že si to vezmete k srdcu a budete lepšia generácia"

"Moje najobľúbenejšie zvieratko je môj psík" - Andy Varhol

"Recyklujte, aby sa neničili lesy a aby sa vytváralo čo najmenej nových plastov. Šetrite vodu, lebo sa môže minúť"

"Učte sa hrať na hudobných nástrojoch - je to zaujímavé"

"zabávať sa dá aj bez alkoholu"

Takže to je iba výber z myšlienok žiakov základnej školy, čo vnímam veľmi pozitívne, lebo som to v ich veku vôbec nečakal, že budú empatickí voči prírode, umeniu, ľuďom, atď.

Andy mi venoval svoj čas a ja som s ním veľmi rád pracoval. Lebo bol iný ako ostatní. Bol výnimočný a to nehovorím o jeho mene ale o jeho krásnej, krehkej duši dieťaťa, ktoré žije vo svojom svete inom, ako jeho ostatní rovesníci. Veľmi silno sa ma dotklo to, že som mal možnosť ho aspoň trošku spoznať. Tak čistú dušu som doteraz v živote nestretol. Ďakujem ti Andy. Vážim si ťa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?