Život na dlh

Autor: Marek Duda | 21.8.2013 o 8:25 | (upravené 21.8.2013 o 8:51) Karma článku: 5,53 | Prečítané:  687x

Možno si budete myslieť, že tento článok je o súčasnej ekonomickej situácii množstva ľudí na tomto svete. Ale tak ako vo všetkych mojich článkoch je nadpis myšlienkou, na ktorú sa snažím pozrieť svojimi očami, cez svoj farebný "Kaleidoskop" a v iných súvislostiach, ako sme zvyknutí. Téma dnešného dňa vo všetkých printových, rozhlasových a televíznych médiach bude venovaná 45. výročiu vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, tak im túto tému prenechám aby som niekoho nekopíroval, nepoburoval, skrátka dnes sa budem venovať téme, ktorá ma napadla dnes o pol druhej v noci, keď som sa zobudil na to, že som smädný a dal som si pohár mlieka, ako to zvyčajne v noci robievam, keď sa znenazdania zobudím. Z ničoho nič ma to napadlo a začal som o tom uvažovať až som prišiel na veľa zaujímavých vecí.

Život každého človeka z celej zemegule je životom na dlh. Niekedy dlhujeme ospravedlnenie ľuďom, na ktorých nám záleží avšak nedokážeme prekonať svoj hnev, svoje postoje voči ľuďom naokolo, svoje videnie pravdy, svoju ješitnosť, a niekedy si neuvedomujeme čo svojím správaním v pocitoch druhých zanechávame.

Čoraz viac sa zvyšuje náš dlh voči prírode, ktorá si už začala vyberať svoju daň za našu lajdáckosť, neposlušnosť a nezodpovedné správanie. Trvalo udržateľný rozvoj sa dá dosiahnuť iba v súlade s prírodnými zákonmi, pretože príroda bola, je a bude vždy silnejšia ako človek.

Väčšina z nás by chcela mať viac majetku, peňazí, pôžitkov, ale toto všetko je oproti túžbe prežitia ľudského druhu ničím. Predstavme si, že sme posledným živým tvorom na Zemi. Skrátka všetko vyhynulo. Máme zásoby na milióny rokov, môžeme si užívať všetko čo len chceme, ale aj tak nás samota postupne zabije. Lebo človek je tvor spoločenský a preto potrebuje mať ľudí okolo seba, aby sme si mohli vzájomne pomáhať a tým vytvárať jeden druhému dlh, ktorý radi a ochotne splatíme, keď tomu druhému bude treba pomôcť. V tomto nazeraní na problematiku života na dlh je to veľmi pozitívne.

Skrátka všetko čo urobíš, či je to dobré alebo zlé sa ti jedného dňa vráti aj s úrokmi, preto je fajn žiť na dlh.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?