Výroky na úrovni "televíznych novín" - zabite ma pre môj názor

Autor: Marek Duda | 1.12.2014 o 14:00 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  402x

Ľudia mám Vás rád, ale keď začínate memorovať to, čo ste počuli vo večerných správach, tak Vám prestávam rozumieť. Začínam mať pocit, že z mojich kamarátov, o ktorých som si "naivne" myslel, že keď pôjdeme niekedy von spolu, tak si veľmi dobre pokecáme o živote, umení, kultúre, dobrom filme, hudobných kapelách a tu zrazu som si ani neviem prečo začal všímať určité statusy určitých ľudí. Najprv som sa snažil ich odignorovať. Ale keďže mi to nedalo, tak som  sa začal viac a viac zapájať do týchto diskusií.

A to som asi nemal robiť. Mal som radšej urobiť niečo doma alebo na záhrade, kde by to bolo asi podľa mňa užitočnejšie. Niekedy sa ťažko vyvracajú ľuďom argumenty, keď moje myslenie a myslenie autora sú diametrálne odlišné.

Aby sme neprestali mať radi ľudí, ktorí vidia "smietku v očiach priateľa a nevidia brvno vo svojom oku" mali by sme si na takéto debaty zvoliť určitú taktiku, aby sme "nespálili to krásne v nás a medzi nami". Musíme si uvedomiť, že na každého človeka existujú pozitívne a negatívne názory. Niekedy je to o tom, že človek nemusí byť ani zlý, stačí keď urobí zlé rozhodnutie, zlý krok a už má negatívne renomé v spoločnosti svojich priateľov a nepriateľov.

V takýchto rozhovoroch by sme sa mali veľa pýtať a menej reagovať na pohnútky, hľadať význam napísaného, odhadnúť náladu človeka a čo ho viedlo k napísaniu daného výroku. Komu je adresované, kde vidí rezervy, aby sme nedostali od neho správu typu: "asi si to nepochopil". 

Celkovo je veľmi ťažké byť v názorovej opozícii oproti väčšinovému vkusu. Dokonca aj v názoroch. Urobte si na to názor aký len chcete. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?