List prezidentovi Vladimírovi Vladimírovičovi

Autor: Marek Duda | 23.2.2015 o 21:00 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  288x

Vážený pán Prezident slobodnej krajiny. Neviem, čo by som Vám mohol napísať, keďže som doteraz neudržiaval korešpondenciu s tak významným človekom. V politike ste dosť dlho a dokážete sa otvorene vyjadriť k súčasnej situácii na Ukrajine. Pocit straty blízkej osoby poznáte veľmi dobre. Takéto nepríjemné zážitky zanechávajú v nás pocity krivdy a nespravodlivosti sveta. Ak máte ambíciu obnoviť Sovietsky Zväz, tak som za, ale prosím Vás skúste to robiť mierovou cestou a postavte sa na stranu tých, čo za posledný rok stratili všetko. Domov, príbuzných, nádej na mier a spravodlivosť.

Som iba obyčajný človek, ktorý vníma mier ako jedinú cestu, akou sa môžu slobodné krajiny uberať. Aká je dnešná cena mieru a slobody? Potrebuje Svet nové revolúcie na to, aby sme si mier začali konečne vážiť. 

Vážim si Vás za boj s oligarchami u Vás doma a veľa vecí, ktoré ste urobili pre Rusko a jeho obyvateľov. Taktiež oceňujem Vašu snahu riešiť ukrajinský konflikt s inými "mocnými" tohoto sveta. Verím, že leto už prežijeme všetci v mieri a tolerancii. Akokoľvek nech bude svet ohraničený, ale nech ukrajinské a ruské matky nemusia denne prežívať strach o vlastných synov a stratu domova. 

Dlho som premýšľal, či Vám tento list pošlem, ale verím, že ste jediný človek, ktorý má možnosť niečo pozitívne zmeniť v tomto chaotickom svete násilia a neznášanlivosti. A keď je niekto jediný, kto to môže zmeniť, musí to urobiť hlavne kvôli sebe.

 

Marek Duda, v.r. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?