Kapitalizmus 3.00 version

Autor: Marek Duda | 20.4.2015 o 16:24 | Karma článku: 2,99 | Prečítané:  279x

Práve som si prečítal veľmi zaujímavý článok, ktorý ma po dlhšej dobe prinútil k tomu, aby som na tento článok trošku zareagoval, obohatil o svoje myšlienky a ich pochody. Už dlhšiu dobu vnímam ako sú vykorisťovaní prisťahovalci v západných častiach Európy, Amerike a to nehovoriac už o zneužívaní práce detí. Človek vždy odchádza do zahraničia za prácou z viacerých dôvodov. Vyššia mzda, možnosť osvojiť si cudzí jazyk, možno niečo medzitým vyštudovať (lebo je to dnes in). Až časom zistí, že pracoval ako otrok, nič si tam nemohol dovoliť, lebo šetril, aby bolo doma všetko zabezpečené, dovolenku si preplánoval na obdobie kedy sa vráti domov. V podstate sa stal novodobým otrokom. Závislosť od kapitalistickej spoločnosti dosiahla svoj konečný upgrade. Som nahnevaný na všetkých otrokárov sveta, ktorí sa už dávno spojili s cieľom honby za roztvorené nožnice kapitalizmu, kde najužšia časť sú zdroje a ich čepeľe sa stále predlžujú, aby sa dosiahol čo najväčší možný zisk. Otázka stojí takto? Ak mi ukážete šťastného miliardára, ktorý zbohatol poctivo a svojim zamestnancom zabezpečuje sociálny servis aspoň na úrovni fungovania reálneho socializmu, tak rád si do jeho práce pošlem žiadosť o prijatie do zamestnania. 

Kapitalizmus 3.00 je vlastne koncom kapitalizmu. Všetkého máme viac ako stihneme spotrebovať. Preto potrebuje spoločnosť byť postavená na dennodennej spotrebe tovarov a služieb. Momentálne to funguje v potravinách aj tam to nefunguje na všetky potraviny. Niektoré kupujeme príležitostne. A na tom stojí a padá kapitalizmus dnešných čias. 

Je dôležité pre zachovanie ľudstva aby sme sa stali "samostatnými" mysliacimi a konajúcimi bytosťami. Vysvetlím na príklade: Poznám jedného obuvníka, ktorý má svojho tovariša. Obuvník šije kvalitné topánky z kvalitných koží, ktoré vydržia minimálne 10 rokov. Má svojich základných odberateľov a občas si robí reklamu na jarmokoch a trhoch. Spotreba práce majstra a tovariša za 10 rokov je spolu 240 000 € (toľko potrebujú na svoju obživu, aby fungovali ako stredne zarábajúci občania SR a EU). Cena topánok je 60 €, čiže za 10 rokov musia spoločnými silami vyrobiť 4000 topánok. Za jeden rok je to 400 topánok. Priemerná obec na Slovensku má okolo 5000 obyvateľov, kde by sa spokojne uživili možno aj dvaja Majstri s dvoma tovarišmi. 

Kapitalizmus 3.00 vnímam ako návrat ku kvalite a serióznosti, pretože sme dennodennými svedkami toho, že kupujeme draho nekvalitné veci, pretože ich výroba funguje na princípe potravín. Skrátka aby sme čím častejšie navštevovali obchody s vecami, ktoré potrebujeme pre svoj život. Za minulý rok som minul 150,-€ len na nové džínsy, lebo furt sa mi roztrhali tam, kde to človek najmenej potrebuje. Výrobca o tomto probléme vie a urobil z neho svoju konkurenčnú výhodu. Vyrobí síce krásne rifle na pohľad, akurát kvalita nikde nič. Už ma to unavovalo, keď som si v štvrtom obchode zase inej značky kúpil konečne rifle, ktoré nosím už rok bez toho, aby sa vôbec začali drať "medzi nohami". 

Vznikne nové odvetvie a to odvetvie kontroly kvality tovarov v každom štáte. Organizácie budú prinútené alebo začať konečne vyrábať kvalitné veci alebo časom zaniknú, lebo životné náklady stále budú stúpať a tým pádom sa celé ľudstvo bude orientovať na handmade, obnovia sa pôvodné remeslá, začneme si vážiť vlastnú domácu výrobu, ktorá medzičasom zanikla a naša výplata sa vždy prerozdelí pre všetkých poctivých predajcov a výrobcov všetkého, čo k životu potrebujeme spravodlivo pomerne k ich pridanej hodnote. Vznikne nový systém, ktorý nebude založený na peniazoch, bartri ale na spolupatričnosti. Budeme oveľa viac empatickí, charitatívnosť sa stane našou dennodennou súčasťou. Dobrovoľníctvo zaberie 8 hodín nášho pracovného týždňa.

Pracovný úväzok sa skráti na 6,5 hodín. Rodina sa stane alfa a omega fungovania štátu a spoločnosti. Zažijeme pocit osobného naplnenia, šťastia, lebo všetci ktorí budú chcieť nájsť seba budú pracovať v sektoroch, kde budú môcť využiť naplno všetky svoje danosti a predpoklady. Ostatní budú naďalej drieť vo fabrikách budúcnosti, otrokárstvo nevymizne, iba sa zmenia životné podmienky k tomu aby sme dosiahli všetci pocit šťastia. Na každého IT-čkára bude jeden LO-patár. Takto sa to prerozdelí aj v obchode a priemysle. Obchod budú zabezpečovať presne toľko zamestnancov ako priemysel. Služby cestovného ruchu zostanú na úrovni medzi 2 - 3 % zamestnávateľov. 

Ak som si toto všetko nevymyslel, tak to bude pravda.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fakturant Fico, vojna inštitúcií a klaun Danko (Schutzov týždeň)

Danko rečou v Štátnej dume upozornil na čoraz zrejmejší fakt, že je komplexne mimo reality.

KOMENTÁRE

Pán premiér, pozrite sa aj na východ

V oblasti zamestnanosti sú západné a východné Slovensko rozdielne svety.

SVET

Diktátora drží pri moci boj s teroristami. V Egypte s nimi prehráva

Džihádisti chcú rozvrátiť celý Egypt.


Už ste čítali?