Deň vody bez vody alebo krízový scenár

Autor: Marek Duda | 22.3.2016 o 17:16 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Dnes oslavujeme deň vody. Mnohí z nás sa nad tým ani len nepozastavia. Včerajšie správy oznámili informáciu o bezplatnom testovaní vody. Školy majú pripravené tématické dni spojené s vodou a nás ostatných to veľmi nezaujíma.

Nie tak nedávno bola voda vyhlásená ako strategickú surovinu, ktorú určite nebudeme hromadne vyvážať. Existujú rozne štatistiky a prognózy do budúcnosti, ktoré hovoria, že raz príde deň D a voda zmizne z povrchu zemského navždy.

Predstavme si tento krízový scenár a hlavne ako nedostatok vody postupne ovplyvní náš život:

1. Ak bude nedostatok vody, určite naši mladí vískumníci a vývojári vymyslia sposob ako dokážeme vyžiť aj z toho mála, ktorý sa bude dať prefiltrovať, prečistiť a znovu použiť. Toto by malo byť prioritou vo výskume a vývoji. Lebo vodu nedokážeme ničím nahradiť. Hlavne keď naše telo viac ako 50 % tvoria tekutiny, ktorých základom je voda.

2. Osobná hygiena bez vody bude veľkým problémom pre každého z nás. Stačí sa spýtať bezdomovcov akí sú efektívni v šetrení pri osobnej hygiene. Výchádza to však nie z presvedčenia, ale z nutnosti, čo sa aj pre nás stane skutočnosťou.

3. Pitný režim bude nabúraný. V posledných desaťročiach sme sami zo všetkých strán atakovaní nevyhnutnosťou pre naše zdravie o tom, ako je doležité dodržiavať pitný režim.

4. Taktiež hygiena v domácnostiach bude zaujímavá. Nevyperieme, neutrieme na mokro dlážku, neumyjeme riady, nevyperieme, neopláchneme. Skrátka alebo budeme chodiť po vodu do studne, na potok (ak vobec budeme mať takú možnosť) alebo budeme čakať na dážď.

5. Ovlaženie sa v horúčavách bude problém. Budeme si dávať zamrazovať uteráky, aby sme sa aspoň nejako schladili.

6. V obchodoch nebudeme mať žiadne nealkoholické ani alkoholické nápoje. Zmenší sa ponuka a to rapídne, lebo vo všetkých potravinách je vodná zložka.

7. Nevypestujeme nič. Bez vlahy to nejde. Stačí nechať akýkoľvek čo i len izbový kaktus dlhodobo bez vlahy a ostane nám po ňom akurát tak ničovaté nič.

8. Nebude v zime sneh. Lyžiarske školy sa preorientujú na letné avšak ani v lete nebudú ani stromy, ani tráva na ktorej by sa eventuelne mohlo aspoň šmýkať.

9. Hokejový ľad bez vody sa jednoducho asi dosiaľ ešte nedá umelo urobiť. Lebo aj keby sme chceli vyrábať plastový aj tam treba stroje ochladzovať vodou.

10. Budeme musieť vymyslieť alternatívne ochladzovanie strojov vo výrobných podnikoch. Ak to dokážeme.

11. Moria sa načisto vysušia a voda sa odparí do nekonečného vesmíru. To by mohlo byť riešenie dovážať vodu raketoplánmi z iných planét alebo z vesmíru.

12. Vyhynú všetky zvieratá.

13. A nakoniec vyhynieme aj my.

Lebo bez vody sa žiť jednoducho nedá. Vďaka nej mohol vzniknúť život na tejto Zemi a može takisto aj jedného krásneho horúceho dňa zaniknúť. Človek nemusí byť kandidát vied aby pochopil, že viac ako iné sviatky, by sme si mali vážiť práve tento.

Idem sa napiť vody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fakturant Fico, vojna inštitúcií a klaun Danko (Schutzov týždeň)

Danko rečou v Štátnej dume upozornil na čoraz zrejmejší fakt, že je komplexne mimo reality.

KOMENTÁRE

Pán premiér, pozrite sa aj na východ

V oblasti zamestnanosti sú západné a východné Slovensko rozdielne svety.

SVET

Diktátora drží pri moci boj s teroristami. V Egypte s nimi prehráva

Džihádisti chcú rozvrátiť celý Egypt.


Už ste čítali?