Bipolárna porucha - život milionára

Autor: Marek Duda | 30.3.2017 o 12:40 | Karma článku: 2,36 | Prečítané:  349x

Pri tejto chorobe človek zažije také príhody, že konec. Oproti depresii, kedy by ste z postele nevyliezli ani za všetky prachy sveta vo fáze silnej mánie máte neustále nutkanie urobiť si niečim radosť.

Nezáleží na tom, či budete mať zajtra čo jesť alebo nie. Vtedy človek prežíva tie najkrajšie pocity šťastia a má pocit, že v jeho živote zrazu niet žiadnych prekážok. Všetko zvládne, je mimoriadne aktívny, čo sa týka myšlienok, dobrých nápadov. Veľa píše o svojich snoch a veľmi podrobne. Lebo ak to nezachytí práve vtedy na papier, tak už asi nikdy. Mozog funguje neuveriteľne rýchlo. 

Vo svojom okolí začne rozdeľovať ľudí na tých, ktorí súhlasia s jeho názormi a plánmi do budúcnosti, a bohužiaľ tých ostatných, ktorí pri akejkoľvek narážke na realizovateľnosť jeho plánov, nedostatočným premyslením hlavne tých slabých stránok, pretože človek v takomto stave vníma iba silné stránky, pozitíva, všíma si iba to, čo je príjemné. Absolútne nedokáže kriticky myslieť. 

V tomto stave je človek často spúšťačom rodinných hádok, lebo nikto ho v jeho snoch nechápe. A ani to nechce pochopiť, lebo rodina najviac vníma, kedy sa človeku zhorší zdravotný stav. Až vo fáze, kedy je človek totálne vyčerpaný od nespavosti, neužívania liekov, len za tým účelom, aby stihol všetky pracovné deadline, naštudoval všetky dôležité dokumenty a súvisiace dokumenty a dokumenty súvisiace so súvisiacimi dokumentmi (predovšetkým zákony). 

Keďže všetko riadi mozog, tak v tomto stave človek neskutočnú pracovnú pamäť. Zrazu sa otvoria a spojazdnia na plný výkon všetky potrebné informácie dôležité pre "prácu vo všetkých možných súvislostiach". Bežne vtedy moja jedna veta má 4-6 bežných riadkov. Takže takto to vyzerá z môjho pohľadu. 

Viac si zatiaľ nespomínam. Nabudúce pokračujem ďalej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?