Sovietská vs. Slovenská zástava

Autor: Marek Duda | 29.5.2017 o 18:04 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  91x

Nič viac nedokáže upútať pozornosť ľudí ako to, keď niečo človek urobí inak, ako sme bežne zvyknutí. Rôznorodosť názorov, ktoré vychádzajú zo skúseností, ktoré sme zažili, alebo nám boli sprostredkované našimi priateľmi, rodinou,  

školou, náboženstvom, komunitou, v ktorej sa nachádzame a preberáme vzory správania sa, ktoré aplikujeme v bežnom živote. Keďže na všetkých štátnych inštitúciách sme svedkami od roku 2004, že majú povinnosť mať popri vyvesenej štátnej zástave našej Slovenskej Republiky zároveň aj vlajku Európskej únie, ja som sa rozhodol, že budem mať kombináciu Slovenská a Sovietska zástava. 

Je to veľmi zaujímavé, keď vidím reakcie ľudí, ktorí prežili aj keď iba časť svojho života v komunizme a absolútne sa stotožňujú s touto kombináciou zástav. Určite nie som podporovateľom názoru, že všetko v komunizme stálo za to. Určite boli aj veci, za ktoré nikto nie je hrdý, ale po 27 rokoch sľubovaného blahobytu sme sa dostali do takej krízy či už finančnej, rodinnej, spoločenskej, a možno by niekto našiel viacero ďalších prívlastkov, ktoré sú absolútnym popretím vyspelej a toľkokrát omieľanej "krásnej" vízie demokratického zriadenia v našom štáte. 

Vnímam to najviac na mladých ľuďoch, ktorí si svoju budúcnosť v tejto republike radšej ani nechcú predstaviť. Lebo je to nepredstaviteľné, v akej spoločnosti to vlastne musíme žiť.

A je mi z toho smutno. Takže aj zajtra vyvesím v nádeji "svoje" dve štandardy a som ochotný kedykoľvek vymeniť Sovietskú zástavu za zástavu Európskej únie, ak ma dokáže presvedčiť, že sa oplatí žiť, podnikať, založiť si rodinu, dovoliť si nakupovať kvalitné výrobky so značkou Vyrobené v SK prípadne EU a potom budem hrdým Euroobčanom. Zatiaľ som presvedčeným Euroskeptikom.

Zmenu potrebuje v prvom rade EÚ ako únia vzájomne solidárnych štátov a nie novodobá otrokárska spoločnosť, kde podniky si nemusia dávať vypracovávať štúdie ako ešte viac ušetriť prostriedkov, čo sa najviac odráža na reálnej mzde, čiže to, čo si naozaj môžeme dovoliť nakúpiť z tých našich smutne nízkych príjmov. Sociálne istoty sa zmenili na sociálne neistoty. A budúcnosť Slovenska je už doslovne iba v rukách Božích. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.

ŠPORT

Sagan vracia investované milióny. Jeho šéf je spokojný

Denk založil pred siedmimi rokmi amatérsky tím, teraz je medzi elitou.

KULTÚRA

Ľubomír Feldek: Význam má hnutie, ktorému ide o život

Namiesto aliancie za rodinu by mala vzniknúť aliancia proti rodine, hovorí.


Už ste čítali?